Czarna skrzynka

Tomasz Tomaszewski, wybitny fotografik, człowiek, obserwator. Mimo niezliczonych podróży po świecie, współpracy z wybitnymi tytułami i ludźmi, jest w Polsce, bo jak sam mówi, Polska interesuje go najbardziej. W latach 1970-80 pracował dla magazynów: Itd, Perspektywy, Razem i Tygodnika Solidarność. Dokumentował historyczne wydarzenia w kraju, takie jak obchody 3 maja w Bydgoszczy w ’80, Wałęsa podczas strajku w Żyrardowie, powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego, blokada ronda Warszawie w ’81, marsze głodowe, Stocznia Gdańska czy tematy związane z Solidarnością.
Film ten jest opowieścią o człowieku, który przez fotograficzny pryzmat patrzenia na otoczenie i przede wszystkim na ludzi, chce uzmysłowić odbiorcom jego obrazów, że człowiek jest jednostką szczególną.

Tomaszewski przez całe swoje życie doświadczał rzeczy i był uczestnikiem wydarzeń ważnych dla Polski i dla Świata. Niezwykłe wyczucie i intuicja sprawiła, że za wszelką cenę chciał w nich uczestniczyć, aby potem okazywało się, że fotografował wydarzenia dla ludzkości przełomowe.

To film o determinacji, pracowitości i miłości. Film o człowieku.

Czarna skrzynka

Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Krzysztof Kowalski
Scenariusz: Krzysztof Kowalski, Dawid Garncarek
Zdjęcia: Krzysztof Kowalski
Montaż: Dawid Garncarek
Producent: Studio 1 Olga Bieniek
Muzyka: Tomasz Storynowski
Wystąpili: Tomasz Tomaszewski, Małgorzata Niezabitowska, Marcin Kydryński, Lech Wałęsa i inni.

Plakat

Podziel się: